Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

Christian Lampert DE

Profesor hry na lesní roh na Music Academy Basel a Academy of Arts Bern (Švýcarsko). Působil jako první hornista frankfurtské opery, frankfurtského Radio Sinfonie Orchester a orchestru Bayreuther Festspiele. Je prezidentem mezinárodní hudební soutěže v Markneukirchen.


Prof. Christian Lampert studoval pod vedením profesorů lesního rohu Francesca Raselliho (Basilej), Mahira Cakara (Stuttgart) a Ericha Penzela (Kolín nad Rýnem). Získal významná ocenění, mezi nimi i ceny v Mezinárodní hudební soutěži v Markneukirchenu a Německé národní hudební soutěži v Bonnu.

Christian Lampert působil na pozici prvního hornisty v orchestru Opery ve Frankfurtu (1989-1996), později zastával stejnou pozici ve frankfurtském rozhlasovém orchestru (1996-2005). Byl první hornistou ve Festivalovém orchestru Richarda Wagnera v Bayreuthu (1996-2008).

Zároveň se vedle své sólové kariéry specializuje na komorní hudbu, pravidelně vystupuje například s German Hornsound, German Brass, HR-Brass, City Brass Stuttgart, Consortium Classicum, nebo souborem Avalon Woodwind Quintet.

Poté, co v letech 2004 až 2022 úspěšně vedl dvě třídy hry na lesní roh na Hudební akademii v Basileji (Švýcarsko) a na Hudební akademii ve Stuttgartu, přešel ze Stuttgartu do Bernu a nyní je profesorem na Hudební akademii v Basileji a na Akademii umění v Bernu (obě ve Švýcarsku).

V roce  2018 byl Christian Lampert jmenován prezidentem Mezinárodní hudební soutěže v Markneukirchenu.


CZ
Registrace