Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

Jens Plücker DE

Sólohornista NDR Elbphilharmonie Orchester a ředitel orchestrální akademie NDR Elbphilharmonie Orchester


Jens Plücker pochází z Porýní. Studoval v Essenu u Clary-Christine Hohorst a Wolfganga Wilhelmiho na Hudební akademii v Essenu, posléze u prof. Ericha Penzela na Hudební akademii v Kolíně nad Rýnem. Je držitelem ocenění z mezinárodní soutěže v Markneukirchenu a vítězem mezinárodní soutěže Mozartovy společnosti v Mnichově.

První stálé místo získal u Bochumského symfonického orchestru. V roce 1996 se stal prvním sólohornistou Státního orchestru Hamburské filharmonie a v roce 2002 přešel na stejnou pozici do NDR Elbphilharmonie Orchester. Kromě orchestrální činnosti vystupoval Jens Plücker jako sólista např. s NDR Elbphilharmonie Orchester, Hamburg Philharmonie, Mozarteum Orchestra Salzburg, Philharmonia Hungarica, Bochum Symphony Orchestra, hrál s Tokyo Philharmonic Orchestra, Quindao Symphony Orchestra. Věnuje se také komorní hudbě. Působil v dechovém kvintetu Delos, v souboru komorní hudby XXI, je členem NDR Brass.

Svá koncertní vystoupení doplňuje lektorskou činností např. na mistrovských kurzech v Jižní Americe, Číně (Pekingský festival lesního rohu) či Japonsku nebo na mistrovských kurzech Wagnerovy tubu na Hamburg University of Music. Působí jako hostující profesor na Hamamatsu Wind Academy v Japonsku, od roku 2012 je generálním ředitelem Akademie NDR Elbphilharmonie Orchester.CZ
Registrace