Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

Szabolcs Zempléni HUN

Sólista na lesní roh, profesor na Hochschule für Musik und Theater Hamburg


Maďarský hornista Szabolcs Zempléni (1981) má k Čechám poměrně úzký vztah. Ve věku 17 let obdržel 1. cenu a zvláštní ocenění soutěže Concertino Praga a v roce 2001 zvítězil také na Mezinárodní hornové soutěži v Brně. Mezi další úspěchy patří vítězství na Mezinárodní soutěži v Békési, nebo 2. místo na Mezinárodní soutěži v Markneukirchen v roce 2000. Soutěžní klání završil Szabolcs Zempléni vítězstvím v prestižní ARD International Music Competition v Mnichově v roce 2005.

Jako sólista působí po celém světě pod taktovkou významných dirigentů jako Ivan Fischer, Daniel Raiskin nebo Michael Sanderling. Debutoval v prestižních koncertních síních, jako je Auditorium v Římě, Carnegie Hall v New Yorku, Bartókův sál v Budapešti ad.  Vystupoval například s Bavorským rozhlasovým orchestrem, Cameratou Salzburg, Bamberským SO, Württemberskou filharmonií. Mezi jeho komorní partnery patří Christoph  Eschenbach,  Elena Bashkirova, Christian Zacharias and Frank Peter Zimmermann. V roce 2011 vydal své první CD s názvem Colours of the French Horn.
 
Szabolcs  Zempléni pedagogicky působí na  Trinity  Music  College  v Londýně a na Tokyo Music College v Japonsku. V roce 2010 přijal místo profesora lesního rohu na trossingenské univerzitě. Po osmi letech přesídlil v září 2019 na Universitu do Hamburku, kam se s ním přesunula i jeho třída


CZ
Registrace