Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

Luca Benucci IT

První hornista Maggio Musicale Fiorentino, profesor na italské Fiesole Music School Foundation, umělecký ředitel Italian Brass Week a Mediterraneo Horn Sound, prezident Italian Brass Network a Club del Corno 


Luca Benucci působí od roku 1995 jako první hornista v Maggio Musicale, předtím zastával stejnou roli u orchestru Teatro San Carlo a Radio M.D.R v Lipsku.

Ve své kariéře spolupracoval jako první hornista s největšími orchestry jako Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony, Israel Philharmonic, Super World Orchestra, Royal Concertgebouw v Amsterdamu, Teatro alla Scala di Milano, Sinfônica v Barceloně, Rai National Symphony Orchestra, Orchestra of Santa Cecilia v Římě, Deutsche Oper Berlin, pod vedením renomovaných dirigentů jako Carlo María Giulini, Zubin Mehta, Riccardo Muti, Claudio Abbadò, Seiji Ozawa, Wolfgang Savallish, Riccardo Chailly, Gustavo Dudamel, Kiril Petrenko, ad.

Mezi jeho aktivity v oblasti komorní hudby patří celosvětová turné s Nuovo Quintetto Italiano, Wonder Brass Quintet, Italian Brass Quintet.

Je uměleckým ředitelem Mezinárodního festivalu Italian Brass Week, se kterým převzal bronzovou medaili z rukou prezidenta republiky Giorgia Napolitana a ovlivnil mnoho mladých generací hráčů na dechové nástroje.

Je profesorem „CorFraternita“ na Fiesole School of Music, zároveň působí i v zahraničí - vedl kurzy a mistrovské kurzy na nejprestižnějších konzervatořích a univerzitách na světě, včetně:
Boston University, Roosevelt University of Chicago, Mannes College of Music v New Yorku, Julliard School v New Yorku, Curtis Institute of Fine Arts ve Philhadelphii, Boston Conservatory, Puerto Rico Music Conservatory, Ankara University v Turecku, Indiana University, Ionians University of Corfu v Řecku, Illinois State University, Maaistricht Conservatory, Luzern Hochschule, Barcelona Conservatory, Tel Aviv a Jaffa University v Izraeli, Budapest Liszt Conservatory, Musashino Music College v Tokiu, Šanghaji a Pekingu a na mnoha mezinárodních festivalech, včetně Spanish Brass, v Japonsku v Hirošimě, Tokiu a Yamagatě, v Kostarice, v Porto Rico, v Argentině, Singapurská univerzita v Singapuru, Brazílie v Curitibě, Pelotas, Porto Allegre, ve Španělsku v Madridu, Barceloně a Valencii.

Profiluje se také jako dirigent a vedoucí sekce dechových a mládežnických orchestrů. Měl to potěšení spolupracovat s Israel Philharmonic Youth Orchestra, Gustav Mahler Youth Orchestra, Costa Rica Symphony, Italian Youth Orchestra, nebo Světovým orchestrem mládeže. Jako dirigent spolupracoval s Cameristi z Maggio Musicale Fiorentino, Classical Toscany Orchestra, Florentine Chamber Orchestra, San Remo Symphony Orchestra.

Kromě hraní a učení Luca miluje vaření a tráví čas se svými dvěma syny Niccolem a Giacomem.CZ
Registrace