Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

O kurzech


Letní hornové kurzy se budou v roce 2021 v prostorách národní památky Klášter Broumov pořádat posedmé. Za dobu svého působení si kurzy získaly své místo v letním kulturním programu kláštera a snahou organizátorů je dále rozšiřovat kurzy o mezinárodní účast. To se daří od druhého ročníku v osobách lektorů (Kerry Turner - člen American Horn Quartet, Saar Berger - člen Ensemble Modern, finský hornista Esa Tapani, Ricardo Matosihnhos - portugalský hornista a skladatel), a od předminulého ročníku také studentskou účastí (v roce 2018 kurzy přivítaly účastníky z Japonska, Maďarska, Slovinska, Slovenska, Ruska, Švýcarska, Portugalska, Německa i České republiky). 

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku.

V průběhu kurzů nabízí organizátor účastníkům plný servis od dopravy, ubytování (ve zrekonstruovaných prostorách broumovského kláštera v mnišských celách), přes stravovací služby a volný čas trávený ve skupině s lektory – opékání buřtů, společný open air koncert, prohlídka kláštera atd. Po stavební obnově kláštera jsou k dispozici koncertní sály s různou kapacitou od třiceti posluchačů výš, po multifunkční sál Dřevník, který je umístěn v klášterní zahradě a je pro 300 posluchačů. Jednotlivé lekce i komorní hra tak probíhá v prostorách kláštera a koncertním sále Dřevník paralelně.

Koncerty účastníků se budou konat v prostorách kláštera, v Dřevníku, v kostelích v Broumově a open air - odkaz ZDE. V minulých ročnících měly velký úspěch koncerty open air v Adršpašských skalách, kde unikátním prostředím skal znělo hornové „halali“ několikrát. Velkou účast veřejnosti zaznamenaly také koncerty na Jízdárně v Hejtmánkovicích - odkaz ZDE. Finálním vyvrcholením kurzů je koncert lektorů kurzů v rámci festivalu Za poklady Broumovska.CZ
Registrace