Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

O kurzech


Letní hornové kurzy se budou v roce 2024 v prostorách národní památky Klášter Broumov pořádat v termínu 28. 7. – 3. 8. 2024 již po desáté. Za dobu svého působení se  kurzy staly největší evropskou akcí svého druhu a  získaly své místo v letním kulturním programu kláštera. Snahou organizátorů je dále rozšiřovat kurzy o mezinárodní účast. To se daří od druhého ročníku v osobách lektorů (Kerry Turner - člen American Horn Quartet, Saar Berger - člen Ensemble Modern, finský hornista Esa Tapani, Ricardo Matosinhos - portugalský hornista a skladatel, Darius Mikulski - polský hornista a dirigent, Raimund Zell - německý hornista působící v Rakousku, Prof. Jörg Brückner, působící na Univerzitě Ference Liszta ve Výmaru, maďarský hornista Szabolcs Zempléni, pedagogicky působící na vysoké škole Hochschule für Musik und Theater v Hamburku, švýcarský sólohornista bernského symfonického orchestru Olivier Darbellay - profesor na akademiích v Lucernu a Lausanne, Jens Plücker - sólohornista NDR Orchestru a ředitel místní orchestrální akademie a také studentskou účastí (od roku 2018 kurzy přivítaly účastníky z Japonska, Maďarska, Slovinska, Slovenska, Ruska, Švýcarska, Portugalska, Německa i České republiky). 

CENA KURZŮ:

  • s ubytováním a plnou penzí (snídaně, oběd, večeře) - 9000 Kč
  • s ubytováním a polopenzí (snídaně, večeře) - 8000 Kč
  • bez ubytování a stravy - 4000 Kč

KATEGORIE:

Bez omezení věku. Vhodné pro studenty konzervatoří i akademií, i žáky ZUŠ. Pro menší děti jsme "parents friendly" a s rodiči se vždy domluvíme individuálně.

Zájemci se mohou na kurz přihlásit již nyní, a to online – na úvodní straně v sekci registrace, nebo ZDE. Přihlášky a zálohu je nutné poslat elektronicky do 30. června 2024. Zálohu ve výši 500 Kč uhradit na účet 3495953359/0800. Doplatek je možné zaplatit buď na místě, nebo na ten samý účet do 15. července 2024. Bližší informace najdete v registračním formuláři ZDE.

Kurzy jsou určené studentům konzervatoří i akademií, i žákům ZUŠ či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku.

V průběhu kurzů nabízí organizátor účastníkům plný servis od dopravy, ubytování (ve zrekonstruovaných prostorách broumovského kláštera v mnišských celách), přes stravovací služby a volný čas trávený ve skupině s lektory – opékání buřtů, společný open air koncert, prohlídka kláštera atd. Po stavební obnově kláštera jsou k dispozici koncertní sály s různou kapacitou od třiceti posluchačů výš, po multifunkční sál Dřevník, který je umístěn v klášterní zahradě a je pro 300 posluchačů. Jednotlivé lekce i komorní hra tak probíhá v prostorách kláštera a koncertním sále Dřevník paralelně.

Koncerty účastníků se budou konat v prostorách kláštera, v Dřevníku, v kostelích v Broumově a open air - odkaz ZDE. V minulých ročnících měly velký úspěch koncerty open air v Adršpašských skalách, kde unikátním prostředím skal znělo hornové „halali“ několikrát. Velkou účast veřejnosti zaznamenaly také koncerty na Jízdárně v Hejtmánkovicích - odkaz ZDE. Tradičně navštěvujeme po koncertě v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích místní biofarmu Bošina, kde se seznamujeme s ekologickým podnikáním i bioprodukty místní farmy. Finálním vyvrcholením kurzů je koncert lektorů kurzů v rámci festivalu Za poklady Broumovska.CZ
Registrace